COMECE

 

Komisija škofovskih konferenc Evropske unije (COMECE) povezuje škofovske konference članic Evropske unije in ima sedež v Bruslju v Belgiji. Predsednik je münchenski nadškof kardinal Reinnhard Marx, štirje podpredsedniki pa so škof škofije Piacenza-Bobbio Gianni Ambrosio iz Italije, ordinarij škofije Oradea Mare škof Virgil Bercea iz Romunije, varšavski pomožni škof Piotr Jarecki s Poljske ter pomožni škof škofije Bruxelles-Malines Jean Kockerols iz Belgije. Od januarja 2013 je generalni tajnik COMECE dr. Patrick H. Daly, ki je nasledil prof. dr. Piotra Mazurkiewicza. Slovenska škofovska konferenca (SŠK) je polnopravna članica COMECE od 1. maja 2004 dalje. SŠK je v COMECE od vključitve dalje zastopal nadškof msgr. dr. Anton Stres, od 11. januarja 2010 do 31. julija 2013 mariborski nadškof metropolit msgr. dr. Marjan Turnšek, od 1. avgusta 2013 do 4. maja 2015 murskosoboški škof ordinarij msgr. dr. Peter Štumpf, od 4. maja 2015 pa ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Franc Šuštar.


 

Predsednik COMECE kardinal Reinnhard Marx

Slovenijo zastopa ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Franc Šuštar.